Som FeRoth  a chcel by som zanechať odkaz , ale na to mám celý život. Začnem mojím najkrajším dňom a to bolo keď som spoznal moju teraj  šiu ženu .  To bol deň keď som ju uvidel. Povedal som si  " Tá musí byť moja "  a tak sa aj stalo bolo to 16.6.2007 vtedy sme sa vzali. To bol už môj druhý  deň na ktorý  nezabudnem. Celé moje obdobie chodenia 5 rokov na vyške by som zhodnotil ako cestu spoznávania sa na ceste spoločného života. Toto  obdobie štúdia na  katedre výtvarného umenia KU RK by som charakterizoval ako  hľadanie sa a formovanie výtvarného prejavu. Dominantné je pre mňa  sochárstvo. Na  vysokej škole som spoznal jedného človeka ktorý bol a je mojím vzorom. Je to Rastislav Biarinec. Určite najlepší sochár Liptova a nielen  tohto regiónu.  Jeho  tvorba hovorí za všetko. Tento človek s našou skupinou viedol stále dialóg  a  to si na ňom cením najviac. Počas štúdia na VŠ som  spoznal aj úžasných ľudí  ako sú  Lujza Švecová, Lenka Lesňáková, Zuzana Kardošová, ale i Monika Dlugošová  a hlavne Matej Baláž , bývali sme spolu 2  roky , Karol Vlčko, Mišo  Golha. No najlepším kámošom sa stal Tomáš Golha - Golinus s ktorým som býval  5 rokov. Doktorant Jozef Zentko aj  tento  človek patrí do skupiny priateľov. Bol tam aj jeden fakt dobrý kňaz otec Róbert Slotka , ktorému  sa takto chcem poďakovať za jeho ochotu a jeho  pomoc pri doučovaní latinčiny. Bez jeho pomoci by som možno kvôli latinčine nedokončil školu. Fakt  ďakujem .
    Momentálne učím v Brezne na základnej škole Pionierska 4. www.zspionbr.edu.sk  Pracoval som ako predavač v Starom Smokovci DUO STÁNOK. Vtedy som ešte býval v  mojom rodnom meste Kežmarok , ktorý mám tak veľmi rád. V novembri 2007 sme s Gitkou prišli do Brezna a  začal som robiť  v  Železiarniach v  Podbrezovej . Pracoval som pri karmelitovej peci pri tlačke. Bola to práca  v kabíne a to nebolo pre mňa. Chcel som ísť na súkromnú strednú umeleckú školu
 do Zvolena , ale miesto som našiel tu v Brezne. Práca učiteľa je tá ktorá ma napĺňa.
    A teraz niečo o mojej tvorbe v ktorej má žena popredné miesto, veľmi ma  fascinuje, pretože žena je predmetom mnohých zobrazení a pre mnohých  umelcov sa stala predmetom ich torby. Žena a jej tajomnosť je  zdrojom  mojej inšpirácie a v  mojom živote znamená veľa. Pre mňa umenie nemá zmysel,  keď  nereflektuje skutočnosť, keď neodráža svet, v ktorom výtvarník žije. Ako  výtvarníkovi, ide mi skôr o reflektovanie skutočnosti súčasného sveta  v ktorom žijem.
V sochárskej tvorbe používam prevažne  deformácie tela aj preto, že telo je cenný a chúlostivý objekt, ktorý  v sebe zahŕňa nežný dotyk, ale  zároveň aj deštrukciu. Umenie  je oblasť v ktorej môžem zanechať odkaz . Iba ten človek môže zanechať odkaz , ktorý tvorí . Tvorbou sa človek môže iba zdokonalovať , no  dokonalosť aj tak nikdy nedosiahne , no môže sa k nej priblížiť . Tak a to je asi tak všetko , ak chceš môžeš ma kontaktovať mailom.